Ustrzyki Dolne -2°
piątek, 23 lutego 2018 śnieg

KSU - legenda Bieszczad

KSU już ponad 30 lat gra na naszej scenie. Nie bez powodu podczas corocznego koncertu rzesze fanów wykrzykują słowa: Ustrzyki to stolica Bieszczad jest! Punk-rockowe brzmienie wydaje się towarzyszyć miastu od zawsze.

KSU - legenda Bieszczad KSU - legenda Bieszczad KSU - legenda Bieszczad KSU - legenda Bieszczad KSU - legenda Bieszczad


KSU to ustrzycki zespół punkrockowy, który rozpoczął swoją karierę w 1978 roku. Przez prawie 40 lat na scenie uzbierał na swoim koncie 11 oficjalnie wydanych płyt i przyciągnął całe rzesze fanów. Co roku, w połowie sierpnia w Ustrzykach Dolnych odbywa się darmowy koncert KSU, na który tłumnie przyjeżdżają fani z całej Polski i z zagranicy.

Od początku trwania zespołu Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk nieprzerwanie towarzyszy KSU. Pozostali członkowie zmieniali się na przestrzeni lat. Obecny skład na czele z Siczką tworzą: Leszek „Dziaro” Dziarek (perkusja, chóry, programowanie), Marcin Jasiewicz (gitara solowa), Konrad Oklejewicz (flety), Eliza Kuźnik (skrzypce), Ewelina Wałęga (klawisze), Maciej Harna (lira korbowa), Anna Oklejewicz (wiolonczela), Malwina Oklejewicz (harfa, chórki).

Obecnie zespół KSU jest kojarzony nie tylko z punkrockowym brzmieniem, ale i z takimi gatunkami muzycznymi jak: alternatywny rock, hard rock, a także bieszczadzki folk.

Zapraszamy na koncert KSU w Ustrzykach Dolnych 18 sierpnia 2018 r.

Zobacz także

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji ****

Jacek
Jacek
Dyrektor - Przewodnik
Krzysztof
Krzysztof
informator turystyczny
Angelina
Angelina
informator turystyczny
Magdalena
Magdalena
informator turystyczny
Angelika
Angelika
informator turystyczny
Agnieszka
Agnieszka
informator turystyczny