KSU - legenda Bieszczad

KSU już ponad 30 lat gra na naszej scenie. Nie bez powodu podczas corocznego koncertu rzesze fanów wykrzykują słowa: Ustrzyki to stolica Bieszczad jest! Punk-rockowe brzmienie wydaje się towarzyszyć miastu od zawsze.

KSU - legenda Bieszczad KSU - legenda Bieszczad KSU - legenda Bieszczad KSU - legenda Bieszczad KSU - legenda Bieszczad KSU - legenda Bieszczad


KSU to ustrzycki zespół punkrockowy, który rozpoczął swoją karierę w 1978 roku. Przez prawie 40 lat na scenie uzbierał na swoim koncie 11 oficjalnie wydanych płyt i przyciągnął całe rzesze fanów. Co roku, w połowie sierpnia w Ustrzykach Dolnych odbywa się darmowy koncert KSU, na który tłumnie przyjeżdżają fani z całej Polski i z zagranicy.

Od początku trwania zespołu Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk nieprzerwanie towarzyszy KSU. Pozostali członkowie zmieniali się na przestrzeni lat. Obecny skład na czele z Siczką tworzą: Leszek „Dziaro” Dziarek (perkusja, chóry, programowanie), Marcin Jasiewicz (gitara solowa), Konrad Oklejewicz (flety), Eliza Kuźnik (skrzypce), Ewelina Wałęga (klawisze), Maciej Harna (lira korbowa), Anna Oklejewicz (wiolonczela), Malwina Oklejewicz (harfa, chórki).

Obecnie zespół KSU jest kojarzony nie tylko z punkrockowym brzmieniem, ale i z takimi gatunkami muzycznymi jak: alternatywny rock, hard rock, a także bieszczadzki folk.

Zapraszamy na koncert KSU w Ustrzykach Dolnych 17 sierpnia 2019 r.

Zobacz także
Kino
ul. 29 Listopada 31, 38-700 Ustrzyki Dolne
Ustrzycki Dom Kultury
ul. 29 Listopada 31, 38-700 Ustrzyki Dolne

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji ****

Jacek
Jacek
Dyrektor - Przewodnik informator turystyczny
Aneta
Aneta
Informator turystyczny
Jacek
Jacek
Konserwator, opiekun szlaków
LeAnn
LeAnn
Informator turystyczny