Dla początkujących
Dla zaawansowanych

Pole Golfowe "Arłamów"

W dzikich Bieszczadach nie brakuje też królewskich rozrywek. Wolny czas można spędzić grając w golfa na terenie kompleksu Hotelu Arłamów.

Pole Golfowe Pole Golfowe Pole Golfowe Pole Golfowe Pole Golfowe Pole Golfowe


Golf to sport wymagający skupienia i precyzji, odwdzięcza się dając satysfakcję i wypoczynek. W górach Bieszczadach profesjonalne pole golfowe Arłamów Golf Club znajduje się  w obrębie kompleksu hotelowego Hotelu Arłamów, w malowniczej dolinie Jamna u podnóża wzgórza, na którym znajduje się Hotel. Jest otoczone pięknym lasem a widoki i kontakt z nieskażoną przyrodą zapierają dech w piersiach, niosąc idealny wypoczynek w górach.

Warunki do ćwiczenia każdego rodzaju uderzeń są bardzo dobre. Do dyspozycji graczy pozostają dwa target greeny, ogromny driving range o długości ponad 300m i sporej różnicy wzniesień z dwoma zadaszonymi platformami  i ogromnymi platformami trawiastymi oraz ćwiczebny green z dziewięcioma dołkami.

Pole golfowe  składa się z dziewięciu dołków par 3.  Dołki pola mają bardzo zróżnicowany charakter i nie ma tu mowy o znużeniu  i monotonii. Mocno pofałdowane greeny stanowią wyzwanie dla graczy każdego poziomu. Każdy dołek posiada dwie platformy tee – dalszą „żółtą” ( męską) i bliższą „czerwoną” (damską i juniorską).

Arłamów Golf Club posiada bardzo ładny dom klubowy z barem oferującym napoje ciepłe i zimne oraz alkohole wszelkiej maści. Dom klubowy jest otwarty od 9 do zmierzchu  i można tu wynająć sprzęt golfowy, wypocząć, kupić niezbędne akcesoria golfowe oraz żetony na driving range.

W pełni wykwalifikowana kadra instruktorów kieruje klubem i oferuje wszelkie szkolenia golfowe indywidualne i grupowe. Lekcje golfa to wypoczynek i dobra zabawa, idealny pomysł na wzbogacenie wakacji w górach. W ofercie posiadamy również kursy na Zieloną Kartę.

OPIS POLA:

Dołek nr 1 długości maksymalnie  78 m ( mierzone ze środka platformy tee do środka greenu). Piękny green otoczony młodym lasem świerkowym zachęca do rozpoczęcia rundy golfa. Green jest dwuplatformowy, druga platforma jest położona  niżej i ustawienie tu flagi podnosi trudność gry. Zbyt długie uderzenie jest karane trudnym wyjściem z lasu. Z prawej strony dołek ogranicz staw a z lewej koło greenu znajduje się ładny, niezbyt głęboki bunkier.


Dołek nr 2 długości 106 m. Green jest mocno wyniesiony, pofałdowany a lewą granicę dołka stanowi świerkowy młodnik. Trzeba nie lada umiejętności by piłka po pierwszym uderzeniu znalazła się na greenie.


Dołek nr 3 długość 71m.  Z przodu pośrodku, broni greenu mały bunkier. Zbyt długie uderzenie naraża nas na wybicie piłki poza granicę pola czego nikt nie lubi. Jeden z łatwiejszych dołków na polu.


Dołek nr 4 długość 70 m. Po wcześniej zagranym dołku podobnej długości wydaje się łatwy. To trochę myli. Ten jest grany nieco z góry, green jest niezbyt duży, mocno pofałdowany i w dodatku położony nieco w poprzek. Dwa bunkry dodają emocji a zbyt długie uderzenie może umilić nam rundę przez szukanie piłki w wysokim rough.


Dołek nr 5 długości 87 m. Prezentuje się bardzo ładnie przez jego malownicze ukształtowanie. Z przodu greenu rozciąga się spory bunkier a mniejszy zbiera za długie piłki z tyłu.


Dołek nr 6 o długości 101 m to znowu spore wyzwanie. Green ma z przodu  duży bunkier i jest położony na wzgórzu więc piłka ma szansę stoczyć się z jego prawej strony  i z tyłu. Rozsądnym wyjściem wydaje się bezpieczne  zgranie nieco na lewo od greenu i chip pod flagę.


Dołek nr 7 o długości 91 m  ma duże walory widokowe.  Grany  jest w przecince leśnej, nieco w dół. Z prawej strony greenu i tuż za nim znajduje się spora skarpa zakończona drzewami. Z lewej strony jest umiejscowiony płytki bunkier. Green jest nieco nachylony w prawą stronę.  Przy zagraniu przed green  nieco na lewo , piłka wtacza się ładnie na green.


Dołek nr 8 o długości 89 m jest równie piękny co siódmy. Również na polance leśnej i grany nieco w dół. Spory bunkier jest  tym razem z prawej strony greenu.


Dołek nr 9 długość 66m. Finałowy dołek wydaje się krótki ale po jego prawej stronie i nieco z frontu rozciąga się staw. Gra przez wodę przynosi zawsze spore emocje. Z lewej strony mały bunkier i spore górki.

Zobacz także
Stacja Narciarska
Naftowa, 38-700 Ustrzyki Dolne
Trasy rowerowe
Brzegi Dolne 122, 38-700 Ustrzyki Dolne
Trasy Narciarskie na Żukowie
Ustjanowa Górna, 38-700 Ustrzyki Dolne
Lodowisko Miejskie
Gombrowicza 49, 38-700 Ustrzyki Dolne

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji ****

Jacek
Jacek
Dyrektor - Przewodnik, informator turystyczny, opiekun szlaków
Natalia
Natalia
p.o. dyrektora, informator turystyczny, pracownik biurowy
Karolina
Karolina
Informator turystyczny, pracownik biurowy
Joanna
Joanna
Pracownik gospodarczy
Jacek
Jacek
Konserwator
Andrzej
Andrzej
Konserwator, opiekun szlaków