Dla dzieci
Dla seniorów
Dla początkujących
Dla zaawansowanych

Ścieżka historyczno-przyrodnicza "Żukowem do Krainy Lipeckiej"

Żuków – jedno z najdłuższych pasm Pogórza Bieszczadzkiego, to właśnie tędy prowadzi zachwycająca ścieżka. Przechadzkę umilą rozsiane po całej trasie tablice edukacyjne oraz liczne punkty widokowe, w tym na Jezioro Solińskie.

Ścieżka historyczno-przyrodnicza Ścieżka historyczno-przyrodnicza Ścieżka historyczno-przyrodnicza Ścieżka historyczno-przyrodnicza Ścieżka historyczno-przyrodnicza Ścieżka historyczno-przyrodnicza Ścieżka historyczno-przyrodnicza


Ścieżka rozpoczyna się w Ustjanowej Górnej i prowadzi przez pasmo Żukowa, czyli jedno z najdłuższych pasm Pogórza Bieszczadzkiego. Częściowo pokrywa się z trasami do narciarstwa biegowego oraz Nordic Walking.

Spacer Żukowem gwarantuje niesamowite widoki, bliskość natury oraz poszerzenie wiedzy historyczno-przyrodniczej. Trasa prowadzi na szczyt o nazwie Holica o wysokości 761 m n.p.m. oraz na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na bieszczadzki krajobraz, a także Jezioro Solińskie.

Ścieżka historyczno-przyrodnicza Żukowem do Krainy Lipeckiej prowadzi, aż do miejscowości Czarna, skąd można rozpocząć kolejny etap wędrówki podziwiając nie tylko widoki, ale i charakterystyczne bieszczadzkie cerkwie m.in. w Bystrem czy Michniowcu.

Zobacz także

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji ****

Jacek
Jacek
Dyrektor - Przewodnik, informator turystyczny, opiekun szlaków
Karolina
Karolina
Informator turystyczny, pracownik biurowy
Natalia
Natalia
Informator turystyczny, pracownik biurowy
Joanna
Joanna
Pracownik gospodarczy
Jacek
Jacek
Pracownik fizyczny
Andrzej
Andrzej
Konserwator, opiekun szlaków