Dla dzieci
Dla seniorów
Dla początkujących
Dla zaawansowanych

Szlak Źródła Strwiąża

Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża Szlak Źródła Strwiąża


Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych zaprasza do aktywnego spędzenia czasu na Szlaku Źródeł Strwiąża.

Szlak Źródła Strwiąża swój bieg rozpoczyna w rynku miasta, stąd prowadzi do ulicy Rzecznej, skręca w prawo i prowadzi prosto do źródeł Strwiąża. Z powrotem szlak przechodzi przy ulicy Łukasiewicza, Gombrowicza i Nadgórnej do Parku pod Dębami, a następnie do rynku miasta. Oznaczenie szlaku – kolor niebieski, długość 8 kilometrów, czas przejścia 3,5 godziny. Na szlaku ustawiono 8 tablic z informacjami o wyjątkowych elementach tej trasy, stojaki na rowery oraz ławostoły przy których można odpocząć.

Szlak został utworzony w 2020 roku przy współpracy z Karpackim Stowarzyszeniem Turystyczno-Kulturalnym „Źródła Karpat”.

Ciekawostką jest, że rzeka Strwiąż jest jedyną Polską rzeką, której wody wpadają do Morza Czarnego. Swoje źródła ma na zachód od Ustrzyk Dolnych w Górach Sanocko – Turczańskich.

BCTiP

Zobacz także

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji ****

Jacek
Jacek
Dyrektor - Przewodnik informator turystyczny
Aneta
Aneta
Informator turystyczny
Jacek
Jacek
Konserwator, opiekun szlaków
Karolina
Karolina
Informator turystyczny
Natalia
Natalia
Informator turystyczny
Ryszard
Ryszard
Pracownik gospodarczy
Joanna
Joanna
Pracownik gospodarczy