Dla dzieci
Dla początkujących
Dla zaawansowanych

Turystyka konna

Przez miasto biegnie „Bieszczadzki trakt” – 150 km szlak konny. Galop w terenie warto jednak poprzedzić nauką jazdy w okolicznych stadninach, gdzie skorzystamy także z przejażdżek dorożką, a zimą z tradycyjnych kuligów.

Turystyka konna Turystyka konna Turystyka konna Turystyka konna


Teren Gminy Ustrzyki Dolne, jak i całych Bieszczad to idealne miejsce do uprawiania turystyki konnej. Warto wiedzieć, że nieodłącznym elementem bieszczadzkich szlaków konnych jest koń huculski należący do archaicznej rasy wywodzącej się z Huculszczyzny. W Bieszczadach te niewielkich rozmiarów konie spotkamy praktycznie w każdej stadninie. Są one niesamowicie odporne na surowe warunki atmosferyczne.

Na obszarze Gminy Ustrzyki Dolne można skorzystać z bogatej oferty proponowanej przez stadniny koni m.in. w takich miejscowościach jak: Arłamów czy Dźwiniacz Dolny. Swoją przygodę z jazdą konną mogą przeżyć tutaj zarówno zaawansowani jeźdźcy, jak i osoby dopiero rozpoczynające naukę, a wszystko to pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów.

Przez naszą gminę biegnie 150 km „Bieszczadzki trakt”, który prowadzi z Olszanicy, przez Ustrzyki Dolne aż do Czarnej. Większa część szlaku biegnie drogami leśnymi. Trasa ta łączy się z innymi szlakami konnymi w taki sposób aby z końskiego grzbietu móc zwiedzić całe Bieszczady.
 

Zobacz także

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji ****

Jacek
Jacek
Dyrektor - Przewodnik informator turystyczny
Aneta
Aneta
Informator turystyczny
Jacek
Jacek
Konserwator, opiekun szlaków
Karolina
Karolina
Informator turystyczny
Natalia
Natalia
Informator turystyczny
Ryszard
Ryszard
Pracownik gospodarczy
Joanna
Joanna
Pracownik gospodarczy