Ustrzyki Dolne
środa, 26 września 2018 Prawie bezchmurnie
Dla dzieci
Dla seniorów
Dla początkujących
Dla zaawansowanych

Turystyka piesza

Malownicze górskie wędrówki po ustrzyckich szczytach gwarantują zachwycające widoki i prawdziwy relaks na łonie natury. Zapewnią wspaniałą rozgrzewkę przed zdobywaniem wyższych partii Bieszczad.

Turystyka piesza Turystyka piesza


Szlaki spacerowe na terenie Ustrzyk Dolnych

Szlak czerwony rozpoczyna się przy dworcu PKP-PKS i prowadzi na szczyt Kamiennej Laworty (769 m n.p.m.) do węzła szlaku czerwonego i zielonego. Następnie przechodzi przez Kamienną Lawortę i dociera do źródeł Strwiąża. Dalej kieruje się przez Małego Króla (642 m n.p.m.) do miasta. Po drodze wspaniałe widoki na Gromadzyń, Orlik, Ustrzyki Dolne, pasmo Żuków, najbliższe tereny Przedgórza Bieszczadzkiego, na zaporę w Solinie oraz dalekie tereny Bieszczadów, a nawet Beskidu Niskiego. Czas przejścia bez odpoczynku wynosi około 4 godz.

Szlak niebieski rozpoczyna się przy dworcu PKP-PKS i prowadzi w kierunku Brzegów Dolnych, dalej  przy ścianie lasu modrzewiowego biegnie stromym stokiem Kinia w kierunku szczytu Orlik (618 m n.p.m.). Przed szczytem Orlika szlak skręca w stronę Jasienia i prowadzi do szlaku żółtego. Czas przejścia bez odpoczynku wynosi około 1,5 godz.

Szlak zielony jest to szlak łącznikowy. Swój początek ma przy ul. Strwiążyk, skąd można przedostać się na szczyt Małego Króla lub Kamiennej Laworty. Przy dobrej widoczności można z niego zobaczyć pasma Połonin, Halicza, Tarnicy i Krzemienia. Czas przejścia bez odpoczynku wynosi około 1 godz.

Szlak żółty  rozpoczyna się przy dworcu PKP-PKS i prowadzi przez miasto. Następnie przechodzi obok stadionu a także wspina się na szczyt Gromadzynia (654 m n.p.m.).  Z pasma Równi szlak skręca w lewo i prowadzi do Jasienia, a dalej przez miasto do dworca PKP-PKS. Czas przejścia bez odpoczynku wynosi około 2 godz.

Szlak czarny rozpoczyna się w centrum miasta, prowadzi przez miasto, a następnie przechodzi obok stadionu miejskiego. Dochodzi do granicy lasu, gdzie skręca w prawo. Następnie biegnie wzdłuż lasu, by po pewnym czasie skręcić w prawo i doprowadzić do cmentarza żydowskiego. Czas przejścia bez odpoczynku wynosi około 30 min. 

Zobacz także

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji ****

Jacek
Jacek
Dyrektor - Przewodnik informator turystyczny
Krzysztof
Krzysztof
informator turystyczny
Magdalena
Magdalena
informator turystyczny