Dla dzieci
Dla seniorów
Dla początkujących
Dla zaawansowanych

Duża i mała pętla bieszczadzka

Samochodem, motocyklem czy rowerem warto odkryć kręte bieszczadzkie drogi. Mała i duża pętla to nie tylko znakomity sposób na podziwianie górskich krajobrazów, ale i na odwiedzenie wielu ciekawych miejsc i zapoznanie się z fascynującą historią Bieszczad.

Duża i mała pętla bieszczadzka Duża i mała pętla bieszczadzka Duża i mała pętla bieszczadzka Duża i mała pętla bieszczadzka Duża i mała pętla bieszczadzka Duża i mała pętla bieszczadzka


Duża i Mała Pętla czyli tzw. Bieszczadzkie Obwodnice to niesamowity sposób na spędzenie wolnego czasu w samochodzie czy na motocyklowej wyprawie, a dla spragnionych sportowych wyzwań także na rowerze.

Duża Pętla rozpoczyna się w Lesku i prowadzi przez następujące miejscowości: Hoczew, Nowosiółki, Mchawa, Baligród, Bystre, Łubne, Jabłonki, Cisna, Dołżyca, Krywe, Przysłup, Kalnica, Smerek, Wetlina, Przełęcz Wyżna, Brzegi Górne, Przełęcz Wyżniańska, Ustrzyki Górne, Bereżki, Smolnik, Lutowiska, Pasmo Ostrego, Czarna, Żłobek, Rabe, Równia, Hoszów, Ustrzyki Dolne, Ustjanowa, Olszanica, Uherce Mineralne i Glinne.

Mała Pętla częściowo pokrywa się z Dużą i prowadzi z Leska, przez Hoczew biegnąc dalej przez takie miejscowości jak: Średnia Wieś, Berezka, Myczków, Polańczyk, Wołkowyja, Bukowiec, Chrewt, Polana, Czarna, Żłobek, Rabe, Równia, Hoszów, Ustrzyki Dolne, Ustjanowa, Olszanica, Uherce Mineralne i Glinne.

Obydwie obwodnice obfitują w piękne widoki oraz miejsca warte odwiedzenia. Na trasie znajdują się oznaczone punkty widokowe, z których można podziwiać malownicze Bieszczady oraz Jezioro Solińskie.

Zobacz także
Izba Regionalna
1 Maja 16, 38-700 Ustrzyki Dolne
Muzeum Rozmaitości Bieszczadzkich
Brzegi Dolne 127, 38-700 Ustrzyki Dolne

Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji ****

Jacek
Jacek
Dyrektor - Przewodnik informator turystyczny
Aneta
Aneta
Informator turystyczny
Jacek
Jacek
Konserwator, opiekun szlaków
Karolina
Karolina
Informator turystyczny
Natalia
Natalia
Informator turystyczny
Ryszard
Ryszard
Pracownik gospodarczy
Joanna
Joanna
Pracownik gospodarczy